REKLAMA
blink.pl
WPISY
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Pomysł na założenie czasopisma powstał z inicjatywy grupy pasjonatów podczas jednych z ich prywatnych rozmów, na której poruszyli kwestię sytuacji rodzimego rynku wydawniczego, a konkretnie dziedziny historii starożytnej.

Chronologicznie periodyk obejmuje swoim zakresem okres od 3000 r. p.n.e. do 565 r. Będącym granicą symboliczną ponieważ będzie brana pod uwagę również I poł. VII wieku. Geograficznie zaś skupia się na całym świecie. Ponieważ jednym z zamiarów czasopisma jest pokazanie szerszemu gronu czytelników, że antyk nie kończy się tylko na Europie, ale jest również widoczny w różnych krańcach świata. W którym będą poruszane wszystkie zagadnienia z nim związane od polityki po wojskowość.

Jego głównym zamierzeniem jest zapełnienie pewnej niszy na polskim rynku, a przede wszystkim spopularyzować ten poniekąd zaniedbywany okres dziejów, jakim jest starożytność. Dlatego też twórcy zadecydowali, że wykorzystają do tego jedno z osiągnięć techniki, jakim jest internet, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Będącym obecnie coraz bardziej popularnym i powszechnym nośnikiem informacji.

Kolejnym jest to, aby pisali do niego zarówno pasjonaci jak i specjaliści (również z zagranicy).

Jednakże największym jest wydanie periodyku w wersji tradycyjnej, aby propagować nie tylko same dzieje antyku, ale także czytelnictwo.

Redakcja ma wiele pomysłów na rozwój projektu, które będą stopniowo wprowadzane i realizowane.

Czasopismo powstaje dla czytelników bez których nie mogłoby istnieć. Dlatego redakcja liczy na to, że czytelnicy zechcą wyrażać swoje uwagi i propozycje nt. periodyku, który dzięki tej obopólnej współpracy wiele zyska i będzie stawał się coraz lepszy jakościowo, a także przyjazny w odbiorze.

Nasze publikacje

Res Militaris t. 3.
PATRONAT
KRZYSZTOF KĘCIEK - Wojna syryjska
FORUM
Forum Historycy.org
FACEBOOK
TWITTER
Starożytności na twitterze